SigortaÖzel Sağlık Sigortası

En Uygun
Özel Sağlık Sigortası
Fiyatlarını Sorgula

TEKLİF AL


Anlaşmalı Özel Sağlık Sigortası Şirketleri

Türkiye’nin en iyi sigorta şirketlerinin özel sağlık sigortası tekliflerine kolayca ulaşın!

Özel sağlık sigortası sorgulaması yaparak anlaşmalı olduğumuz sigorta şirketlerinin tekliflerini karşılaştırın, en uygun poliçeyi anında satın alın!Özel Sağlık Sigortası Teminatları

Ana Teminatlar

Her sigorta şirketinde kapsamlar farklılık göstermektedir. Detaylı bilgi için sigorta uzmanımıza ulaşabilirsiniz.

 • Yatarak Tedavi

 • Ayakta Tedavi

Ek Teminatlar

Her sigorta şirketinde farklılık göstermektedir. Ek teminatlar ve ek hizmetler için detaylı bilgiyi sigorta uzmanımızdan alabilirsiniz.

 • Yurtdışı

 • Diş Tedavisi

 • Check-up

 • Doğum

 • Pandemi

Özel sağlık sigortası, her an yaşanabilecek bir sağlık problemi karşısında bireylerin karşılaşabilecekleri tıbbi yardım, tedavi ve ilaç gibi masraflarını ve sağlık harcamalarını, önceden belirlenmiş limitler dahilinde teminat altına alır. Özel sağlık sigortaları belli şartlar çerçevesinde birkaç türe ayrılır. Örneğin tam kapsamlı sağlık sigortaları ayakta ya da yatarak tedavi gören hastaların tedavilerini ilaç, tıbbi yardım gibi seçeneklerle karşılarken tamamlayıcı sigortalar, sosyal güvenlik sigortasının tamamlayıcısı rolündedirler.

Sağlık sigortaları devlet aracılığı ile Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na bağlı olarak gerçekleştirilirler ve bir ülkede yaşayan vatandaşların birçok sağlık sorununun çözülmesinde büyük etkileri vardır. Sağlık sigortalarını bireylerin hastalık ve kaza gibi durumlarda oluşabilecek sağlık giderlerinin büyük oranda karşılanmasını sağlayan bir sistem olarak tanımlamak mümkündür. Bu sistemin limitleri özel şartlar ile belirlendiği için sağlık sigortası poliçesi yaptırırken bireylerin teminatlara göz atması ve ihtiyacı olabileceğini düşündüğü teminatları sigorta poliçesine dahil etmesi gerekmektedir.

Özel Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Özel sağlık sigortalarında teminatlar ayakta ve yatarak tedavi kapsamında değerlendirilir. Yatarak tedavi kapsamı ve teminatları, sigortalı bireyin tedavisinin yatarak yapılması durumda doğan çeşitli muayene, bakım ve tedaviler gibi maliyetleri kapsar. Ayakta tedavi teminatları ise bireyin tedavisi sırasında yatmasını gerektirmeyen durumlardan doğan maliyetleri güvence altına almaktadır. Bunlar arasında 0-6 yaş çocuk aşıları, laboratuvar hizmetleri, görüntüleme ve tanı yöntemleri, ileri tanı yöntemleri ve fizik tedavi giderleri yer alır. Özel sağlık sigortası çerçevesinde genel olarak ayakta ve yatarak tedavi hizmetlerinin kapsadığı konu ve ilgili masrafları şöyle sıralamak mümkündür:

 1. Küçük Müdahaleler
 2. Yardımcı Tıbbi Malzeme
 3. Yatış Sonrası Fizik Tedavi
 4. Evde Bakım
 5. Yoğun Bakım
 6. Tıbbi Danışmanlık ve Ambulans Hizmetleri
 7. Gebelik Takip Giderler
 8. Doğum Teminatı
 9. Ayakta Tedavi Giderleri
 10. Tanı Amaçlı Ayakta Tedavi Giderleri
 11. Yeni Doğan Bebek Teminatı
 12. Diş Giderleri
 13. Rehabilitasyon Giderleri
 14. İşitme Cihazı
 15. Kaza Sonucu Vefat Teminatı
 16. Kaza Sonucu Maluliyet Teminatı
 17. Suni Uzuv Teminatı
 18. Check Up Teminatları
 19. Gözlük, Cam, Çerçeve / Lens Giderleri

Özel sağlık sigortası fiyatları her sigorta şirketine ve poliçe içeriğinde göre farklılık göstermektedir. En iyi özel sağlık sigortası ürünlerini görebilmeniz için Türkiye’nin en iyi sigorta şirketlerinin özel sağlık sigortası tekliflerine kolayca ulaşabileceğiniz Sigortambir, daima yanınızda. Özel sağlık sigortası için teklif alabileceğiniz 22 ayrı sigorta şirketini tek çatı altında bulabileceğiniz Sigortambir, sağlık sigortasına dair tüm merak ettiklerinize 7/24 destek hattı ile cevap veriyor. 2021 özel sağlık sigortası fiyatları ve daha fazlası için Sigortambir üzerinden özel sağlık sigortası sorgulaması yaparak anlaşmalı sigorta şirketlerinin tekliflerini karşılaştırıp en uygun poliçeyi anında satın alabilirsiniz.

Sağlık sigortası yaptırmak beraberinde birçok avantajı getirir. Bunları kısaca sıralamak gerekirse;

 1. Sigortalı birey, anlaşmalı sağlık kurumlarında ücretsiz ya da çok düşük ücretlerle kaliteli hizmet alabilir.
 2. Sağlık sigortası yaptıran kişiler hastanelere hafta sonu da muayene olabilir ve tahlil/tedavi gibi işlemler yaptırabilirler.
 3. Poliçe içeriğine göre değişmekle birlikte sigortalı birey ayakta tedavi, yatarak tedavi ya da her iki tedavi imkanından da yararlanabilir.
 4. Bir kişinin yaptırdığı sağlık sigortasının imkanlarından kişinin eşi ve çocukları gibi 1. dereceden yakınları da faydalanabilir.
 5. Sigortalının çalışan olması durumunda, brüt kazancının %5'ini, asgari ücretin ise aylık tutarını aşmamak koşulu ile gelir vergisi ödemesinden düşebilir.
 6. Yurt dışında kaza, yaralanma, hastalık gibi durumlarda sigortalının, poliçe kapsamında olması şartı ile uygun miktarlarda tedavi olma imkânı vardır.
 7. Doğum gibi durumlarda poliçeye doğum teminatı ekletilmesi ile doğum öncesi ve sonrası ortaya çıkabilecek giderler büyük oranda sigorta tarafından karşılanmaktadır.


Özel Sağlık Sigortası Hakkında Sıkça Sorulan Sorular • Özel sağlık sigortası nedir?
  Özel sağlık sigortası, devletin sağlamış olduğu sağlık hizmetlerine ek olarak belirli bir ücret karşılığında satın aldığınız ve özel hastanelerde belirlenen teminatlar doğrultusunda hizmet aldığınız bir sigorta ürünüdür.
 • Özel sağlık sigortasını herkes yaptırabilir mi?
  Özel sağlık sigortası 0-55 yaş aralığında herkese yapılabilir. Bazı sigorta şirketlerinde 18 yaş altındaki bireyler için anne ve babanın sigortalı olma şartı aranmaktadır.
 • Özel sağlık sigortası 55 yaş üzerine yapılabilir mi?
  55 yaşından önce sisteme girmiş ve ömür boyu yenileme garantisi almış kişiler için özel sağlık sigortası devam eder ancak 55 yaşından sonra ilk kez sigorta yaptırmak isteyen kişilere özel sağlık sigortası yapılamaz.
 • Özel sağlık sigortası ömür boyu yenileme garantisi nedir?
  Özel sağlık sigortasını 3 yıl ara vermeden, her sigorta şirketinde farklı şartlarla olmak kaydıyla sigortalılar için kazanılan bir haktır. Ömür boyu yenileme garantisi olan sigortalılar ne kadar kullanım yaparsa yapsın veya hangi hastalığa yakalanmış olursa olsun sağlık sigortasını her sene yaptırmaya devam edebilirler.
 • Özel sağlık sigortası teminatları nedir?
  Özel sağlık sigortası hem hastanede yatmanızı gerektiren durumlar hem de ayakta tedavi görmeniz gereken durumlar için sigortalı tercihine göre teminat sağlar. Her özel sağlık sigortası teminatı kişiden kişiye farklılık gösterebilir.
 • Özel sağlık sigortasını masrafların tamamını karşılar mı?
  Özel sağlık sigortası kapsamına giren her masraf için poliçenizde belirlediğiniz şartlar doğrultusunda ödemeler gerçekleşir.
 • Özel sağlık sigortası kapsamına girmeyen durumlar nelerdir?
  Özel sağlık sigortası geçmişten ve doğuştan gelen rahatsızlıkların masraflarını karşılamamaktadır. Bazı kritik rahatsızlıklar da ilk 12 ay boyunca kapsam dışında bırakılmaktadır.
 • Özel sağlık sigortası bekleme süresi olan rahatsızlıklar nelerdir?
  Özel sağlık sigortasında kapsamında bazı hastalıklar ilk 12 ay kapsam dışında bırakılmaktadır. Bu hastalıklardan bazıları kanser, kalp krizi, böbrek yetmezliği, MS hastalığı, organ yetmezliğidir.
 • Özel sağlık sigortası doğum masraflarını karşılar mı?
  Özel sağlık sigortaları doğum masraflarını ve gebelik süresince yaşanacak diğer hastalıkları karşılamamaktadır. Doğum ve gebelik sürecindeki masraflar için poliçenize doğum teminatı ekletmeniz gerekmektedir.
 • Özel sağlık sigortası yurt dışında geçerli midir?
  Özel sağlık sigortasında eğer yurtdışı teminatı almış iseniz belirlediğiniz şartlarda yurtdışında da geçerlidir.
 • Özel sağlık sigortasını ne zaman iptal edebilirim?
  Özel sağlık sigortası isteğe bağlı bir poliçe olduğu için dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.